Sporty wodne

W Korbielowie kojący szum wody usłyszymy w wodospadzie,  który znajduje się w kilka kilometrów od Chaty Smagula. Jeszcze większą atrakcją będzie widok największego beskidzkiego wodospadu w Sopotni Wielkiej, w którym woda spada z progu o długości 15 m.

 

Atrakcje wodne nad Jeziorem Żywickim

Jezioro Żywieckie przez cały sezon letni zaprasza do siebie miłośników sportów wodnych i plażowania. Ten malowniczy zbiornik wodny otoczony górami i lasami to prawdziwa wizytówka Beskidu Żywieckiego. Na bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportową i rekreacyjną składają się:

  • ośrodki sportów wodnych
  • boiska do siatkówki
  • wypożyczalnie sprzętu wodnego
  • obiekty gastronomiczne
  • przystań żeglarska

Atrakcje Jeziora Orawskiego

Miłośnicy kąpieli wodnych z pewnością docenią bliskie położenie Jeziora Orawskiego. Dojazd nad ten słowacki zbiornik wodny zajmie nam tylko pół godziny. Na miejscu poza możliwości odbycia kąpieli wodnej i nacieszenia oczu pięknym widokiem, czeka na nas także całe mnóstwo atrakcji. Jezioro Orawskie jest bowiem jednym z największych ośrodków sportów wodnych w Słowacji. To tutaj właśnie odbywaj się międzynarodowe regaty łodzi żaglowych. Dodatkowo możesz skorzystać z doskonale rozwiniętej infrastruktury sportów wodnych.

 

Przyjeżdżając do Smaguli latem, nie zapomnij zabrać swojego skutera wodnego ;)

Wędkarzy zapraszamy do odwiedzenia pobliskich łowisk prywatnych. Najbliższe łowisko znajduje się niecały kwadrans drogi od Chaty Smaguli, w miejscowości Jeleśnia.

 

 

Realizacja: icube.pl