Atrakcje historyczne

Doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych i letnich to nie wszystko. Korbielów i jego okolice oferują turystom liczne atrakcje związane z bogatą tradycją regionu.

 

Żywiecki Park Etnograficzny

Etnopark, w którym możemy podziwiać perłki architektury beskidzkiej z różnych okresów. Odwiedzający mają okazję zwiedzić spichlerz pochodzący z XIX w. zagrodę chłopską, kuźnię, chałupę majętnego chłopa, wykonaną w stylu alpejsko-tyrolskim chatę z charakterystycznymi detalami snycerskimi oraz dom w stylu wołoskim. Wizyta w etnoparku to żywa lekcja hisotrii i niepowtarzalna okazja do zapoznania się z historycznymi aspektami życia górali.

 

Muzeum Browaru w Żywcu

Zaliczany do Szlaku Zabytków Techniki Browar Żywiecki to Muzeum, w którym nie tylko pooglądasz, ale także zasmakujesz browaru żywieckiego. Poznasz tajemnice smaku piwa i zapoznasz się z etapami jego produkcji. Zwiedzisz historyczną karczmę galicyjską, przejdziesz się uliczkami starego Żywca i wyruszysz w podróż wehikułem czasu. Dla wielu jednak, i tak największą atrakcją będzie finalna piwna degustacja.

 

Stary Zamek w Żywcu

Tutaj zainspirujesz się ludową tradycją Żywieczczyzny. Jeżeli pasjonuje Cię archeologia, kultura ludowa i sakralna, tutaj na pewno nie będziesz się nudził. Stary Zamek w Żywcu zaprasza także do odwiedzenia parku miniatur oraz czasowych i stałych wystaw arstystycznych.

 

Sanktuarium w Korbielowie

Szczególną uwagę zwraca obraz Maryi pochodzący z kościoła  dominikanów w Bohordczanach (diecezja lwowska), który cudownie ocalał pomimo walk toczonych na froncie I wojny światowej.

 

Tydzień Kultury Beskidzkiej

Ta najstarsza góralska impreza folklorystyczna to prawdziwy festiwal tańca, muzyki i góralskich tradycji. Dziesiątki imprez i wydarzeń kulturalnych nie omijają także Beskidu Żywieckiego. Tydzień Kultury Beskidzkiej to doskonała okazja do zakochania się w góralskiej muzyce, gwarze, potrawach i całym beskidzkim folklorze.

Realizacja: icube.pl