Grzyby

Smagulowa polana idealnie sprawdza się jako miejsce dla rodzinnych zabaw i wspólnego spędzania czasu. Stąd też dosłownie kilkadziesiąt  kroków dzieli Cię od najbliższych lasów, w których z pewnością znajdziesz nie jeden cenny okaz. W lasach korbielowskich czekają na grzybiarzy tradycyjnie dostojne prawdziwki, rydze, podgrzybki i maślaki, a także całe mnóstwo mniej popularnych gatunków grzybów.

Grzyby w korbielowskich lasach

Masyw Pilska ze szczytem o wys. 1557 m n.p.m charakteryzuje piętrowy, alpejski układ roślinności. Do poziomu ok. 1100 m n.p.m. występuje mieszany las dolnoreglowy, który od poziomu ok. 1300 – 1400 m przechodzi w naturalną kosodrzewinę. Szeroki szczyt Pilska to z kolei doskonały punkt widokowy na Beskid Żywiecki. Piętrowy układ roślinności daje grzybiarzom możliwości wyboru idealnych dla siebie ścieżek. W sezonie na grzyby Korbielów jest regularnie odwiedzany przez liczne rzesze grzybiarzy, którzy zależnie od upodobań decydują się wyprawy łagodnymi lub bardziej stromymi trasami. 

 

Bogactwo fauny i flory występujące na tym obszarze to jedna z wizytówek tego regionu. Liczne parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody oraz pomniki przyrody podkreślają przywiązanie do natury. Korbielowskie lasy to doskonałe miejsce do zbierania grzybów. Zaplanuj aktywny wypoczynek w Korbielowie dla całej rodziny. Dzięki swojej wygodnej lokalizacji Korbielów jest fantastycznym miejscem na letnie oraz jesienne wyjazdy rodzinne. Jeżeli chciałbyś zaplanować niezapomnianą wycieczkę dla całej rodziny, skorzystaj z noclegów w Chacie Smaguli. Oferujemy miejsca dla 8 osób. Domek zawiera wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, dzięki temu nie będziesz musiał zabierać ze sobą nadmiernego bagażu.

 

Realizacja: icube.pl