Obserwacja gwiazd

Miłośnicy spragnieni gwiezdnych atrakcji na pewno nie będą się tutaj nudzić. Korbielów zachwyca bowiem nie tylko za dnia, ale także i nocą. A samo Pilsko corocznie gości setki turystów spragnionych iście gwiezdnych wrażeń.

 

Noc Perseidów w Korbielowie

Sierpniową Noc Perseidów najlepiej jest przecież spędzić z dala od miejskich aglomeracji. Główną atrakcję wieczoru zapewnia przyroda. Średnio sto „spadających gwiazd” na godzinę, to niepowtarzalna okazja na wypowiedzenie wszystkich swoich marzeń, nawet tych najskrytszych i odkładanych na później. Polecamy obserwacje meteorów z roju Perseidów w Korbielowie.

 

Beskidzka Stacja Kosmiczna

Fani astronomii znajdą tutaj także inną doskonałą atrakcję – Stację Kosmiczną w Sopotnii Wielkiej. Obiekt w 100% stylizowany jest budową wewnętrznego modułu Destiny Laboratory NASA. Jeżeli chcesz odbyć niezapomnianą podróż kosmiczną to zapraszamy do Beskidu Żywieckiego. Tutaj pod bacznym okiem koordynatorów z "centrum kontroli lotów" weźmiesz udział w misji kosmicznej. Udział w sesji pokładowej pozwoli Ci wyobrazić sobie warunki panujące na orbicie.

 

Wizyta w Stacji Kosmicznej w Sopotnii Wielkiej to żywa lekcja fizyki i astronomii. Zamiast więc opowiadać w teorii o prawach fizyki zachodzących w stanie nieważkości, lepiej będzie udać się na misję w Stacji Kosmicznej NASA.

 

Realizacja: icube.pl